Zmajevi poklonili pobjedu Makedoncima
Rukometna reprezentacija BiH poražena je u trećem kolu Svjetskog prvenstva u Kataru od Makedonije sa 22:25. Naš selektor, Dragan Marković, na početku susreta iznenadio je kolegu na suprotnoj strani, jer je u napadu na pivotu zaigrao Muhamed Toromanović, a tu je bio i Mirsad Terzić.

Zmajevi su veoma loše otvorili ovaj meč, a Makedonci su se odlijepili na velikih 1:6. Bojali smo se katastrofe, ali srećom briljirao je golman Burić, a i pojačali smo odbrani, te smo u 19. minuti čak i poveli 7:6.

Međutim, novi pad u igri uslijedio je pred kraj poluvremena, ali srećom brzo smo se oporavili. Tako je na poluvremenu bilo 11:13 za Makedonce.

Sjajni Benjamin Burić u prvih 30 minuta zabilježio je čak devet odbrana, ali smo zato imali čak 10 izgubljenih lopti, što je bio glavni uzrok rezultatskog zaostatka.

U nastavku smo zaigrali veoma dobro, te smo brzo stigli do izjednačenja. Ekipe su sredinom drugog dijela bile većinom izjednačene, smjenjivale se u vodstvu.

Marković je iznenadio Obrvana s tandemom Perić – Burić, koji je veoma dobro funkcionisao i držao nas u igri. Benjamin Burić je briljirao na golu, potpuno neutralisao šuteve Kire Lazarova, ali problem su bile izgubljene lopte. Tako smo u 52. minuti pogotkom Lazarova sa sedam metara imali zaostatak od tri pogotka (19:22).

U 55. minuti smo bili samo na gol zaostatka, ali onda je Prce isključen. Lazarov je realizovao novi sedmerac, napravili smo novu grešku u napadu, a iskusni Vugrinec je pogodio za plus tri. Već tada je bilo jasno da ćemo veoma teško do prijeko potrebnih bodova.

U narednom napadu Mirsad Terzić dosta loše je šutirao i to je bio kraj našim nadanjima.

Presudilo je ono čega smo se najviše i pribojavali – tehničke greške u napadu, a odbrana je opet bila na visini zadatka. Imali smo čak 20 izgubljenih lopti, što je previše da bi se dobile i mnogo slabije selekcije od Makedonije. Treba istači i veoma loš nastup Faruka Vražalića, koji je očito u psihološkoj krizi na ovom šampionatu.

Sad je već jasno da će u srijedu Zmajevi igrati odlučujući meč za prolazak protiv Tunisa.

Benjamin Burić zabilježio je čak 17 odbrana, a Nebojša Grahovac odbranio je jedan sedmerac Kiri Lazarovu.

Igrač susreta bio je mladi Dejan Manaskov sa šest pogodaka.