Ažurirane teme   ·    Nove poruke   ·    članovi   ·    Pravila foruma   ·    Traži   ·    RSS
  • Page 1 of 1
  • 1
Forum moderator: smin, borivoje, nolte, Dilber  
Mnogi korisnici BH telecoma će ostati bez interneta!
DilberDatum: Srijeda, 24.12.2014, 20:24 | Poruka broj: # 1

Poruka: 1861
Status:

Na adresu RTV SLON stigao je dopis koji potpisuju Bosanski hakeri i u kojem upozoravaju BH Telecom da zaštiti podatke korisnika. Pismo prenosimo u cijelosti: Bosanski hakeri upozoravaju : Mnogi korisnici BH telecoma će ostati bez interneta !
U posljednih nekoliko dana sa podrucja BiH pokradeni su korisnicki podaci od BH Telecom korisnika (Username, password). Osim sto su pokradeni pristupni podaci korisnicima je promijenjeno ime od wireless-a i šifra za pristup.
Pored hakovanih BH Telecom korisnika, hakovano je i odredjeni broj web stranica, sigurnosnih kamera i cjelokupan video nadzor od korisnika usluga SECURITAS-a i FLEK security-a, a pritom da to jos uvijek agencije nisu primjetile. Mi ovim činom želimo da pomognemo ostalim korisnicima kako bi ih upozorili da zastite svoju mrezu. Zato smatramo da javnost treba da bude upoznata sa ovim kako bi svi korisnici ADSL interneta obratili na sigurnost prije nego im „CYBER" i „BOSNIANR00T" udju u sistem i upozori ih.
Posebno skrecemo paznju korisnicima email-a @bih.net.ba (BH TELECOM) da je veoma nesigurno jer je veoma losa sigurnost.
BH TELECOM CE OVO SVE NEGIRATI KAKO NISU UPOZNATI SA HAKERSKIM NAPADOM. ALI UKOLIKO BH TELECOM NE ZASTITI SVOJE KORISNIKE I PROPUST DO NAREDNE SEDMICE, MI CEMO 27.12 i 31.12 POKRENUTI PONOVNI NAPAD KOJIM CE VELIKI BROJ KORISNIKA OSTATI BEZ INTERNETA!
Sve web stranice i video nadzorne kamere su hakovane radi sigurnosnog propusta bh telecom-a jer smo preko njih dosli do podataka od web stranica itd...
Sinoc je isto doslo do prekida interneta a da pritom korisinici nisu obavjesteni takodjer BH telecom se uopste nije oglasio povodom tog prekida, i broj 1444 je bio nedostupan za prijavu kvara.
Mi ne zloupotrebljavamo svoje znanje samo zelimo da ukazemo na sigurnosne propuste!

Pozdrav...Cyber & BosnianR00t (Anonymous Bosnia)
Izvor: rtv slon
schumaxDatum: Nedjelja, 11.01.2015, 15:43 | Poruka broj: # 2

Poruka: 110
Status:

i ostao sam bio... da li zbog njih ili neceg drugog ne znam
naapiiDatum: Srijeda, 14.09.2016, 18:47 | Poruka broj: # 3

Poruka: 3
Status:

sranje veliko
klfinansijeDatum: Srijeda, 05.01.2022, 21:11 | Poruka broj: # 4

Poruka: 497
Status:

Dešava se...
  • Page 1 of 1
  • 1
Search:
Top 30 Forumasa