Ažurirane teme   ·    Nove poruke   ·    članovi   ·    Pravila foruma   ·    Traži   ·    RSS
  • Page 1 of 1
  • 1
Forum moderator: smin, borivoje, nolte, Dilber  
Operacija vena laserom ?
daidžaDatum: Petak, 22.03.2013, 22:43 | Poruka broj: # 1

Poruka: 8
Status:

Selam raja! 
Već nekoliko godina imam proširene vene na desnoj nozi, koje se protežu od koljena do skočnog zgloba, a kako vrijeme prolazi one su sve veće. Znam da ću nakon ljekarskog pregleda, kojeg nisam još obavio (sram me i stid bilo), morati ići pod nož. Volio bih čuti od onih koji se sa medicinske strane razumiju u ovu vaskularnu problematiku, ili od onih koji su već prošli operaciju, kako se to kod nas radi, gdje je to najbolje odraditi, koliko cijeli proces traje, itd...

Uzgred moj jaran koji živi u Njemačkoj je imo isti problem, pa je bio na pregledu u Banja Luci kod nekog dr Dragića koji operiše tamo a dolazi po potrebi iz Novog Sada i zakazao mu je termin.Kaže da taj ima više hiljada uspješnih operacija iza sebe. To je kod njih ambulantna stvar. Daju lokalnu anesteziju čovjeku, naprave neki mali l rez i sprže nezdravu kompletnu venu.Kada se završi on odmah staje na svoje noge i ide kući.što je najbitnije nema boli.

 Iskren da budem, ja nemam baš vremena za ležanja u bolnici, budući da sam veoma zauzet poslom a nema me ko zamijeniti.

Unaprijed zahvaljujem na vašim odgovorima 
himzo25Datum: Utorak, 23.04.2013, 16:14 | Poruka broj: # 2

Poruka: 12
Status:

Taj je dobar čuo sam za njega.Neki kažu da je najbolji uregionu za laser.

Nakon dužeg istraživanja različitih metoda doznah za operacije vena pomoću pjene u Importane centru kod dr Tawila. On surađuje sa Dr. Anton Krnić koji dolazi iz Zagreba kada se skupi određen broj pacijenata kao i taj dr Dragić u Banja Luku. Zahvati traju nešto duže od 30 min. Nije skroz bezbolno odmah da Vam kažem, ono što boli je 4 uboda injekcijom.

Ali kažu da pjena može otići na mozak? Jeli tačno to?
kmica87Datum: Utorak, 05.11.2013, 21:04 | Poruka broj: # 3

Poruka: 7
Status:

A meni je prijatelj to iša na operaciju kaže da ispoćetka mali boli ali srede oni to sve.
SaskaanDatum: Petak, 08.11.2013, 00:18 | Poruka broj: # 4

Poruka: 16
Status:

pozdrav, raja
RahatlookDatum: Ponedjeljak, 20.01.2014, 20:11 | Poruka broj: # 5

Poruka: 12
Status:

Moja rodica iz Prijedora je za kratko vrijeme ovaj problem riješila laserski kod toga dr Dragića u Banja Luci.

Desnu nogu, modru od vena i podliva koji nastaju zbog češkanja( moraš češkati, to je ne snosno kako je govorila).Konstantno trnjenje, sakrivanje kvrga pod maskom pantalona ( a kako je suknju voljela obući).

Pregled, naredni dan operacija istog dana kući ,sljedeći za 7 dana oporavak kontrole sve ok !

Eno je kaže za njega vrhunski specijalista ,a bojala se bolova i dugog ležanja u bolnici.
bindDatum: Petak, 31.01.2014, 01:16 | Poruka broj: # 6

Poruka: 1512
Status:

To se zove Endovenous Laser Therapy.

http://www.youtube.com/watch?v=ATd_QTQseEQ
agustinyDatum: Petak, 28.02.2014, 22:49 | Poruka broj: # 7

Poruka: 42
Status:

biggrin biggrin gracias
ekologDatum: Petak, 06.06.2014, 08:57 | Poruka broj: # 8

Poruka: 107
Status:

Ovo i mene uskoro čeka!
himzo25Datum: Srijeda, 03.08.2016, 11:05 | Poruka broj: # 9

Poruka: 12
Status:

Na zalost istinski lijek za prosirene vene jos nije izmisljen, sve sto se do sada koristilo je obicna kozmetika, odnosno privremeno odstranjivanje. Prije se radilo sklerozacijom (najgori nacin sa najvise posljedica), zatim hirurskim odstranjivanjem i sada laserskim "spaljivanjem" vene. sto je najbolji metod.Vene postaju neprotocne, sto u stvari htjeli ne htjeli poremeti krvotok i optereti zdrave vene koje kasnije iskacu na drugoj nozi ili drugim mjestima.Od tih metoda kod laserskog se najredje ponovno javljaju iz cega proizilazi da je najucinkovitiji.
Na svakome je da odluci.
Kod dr Dragica ne treba da idu oni loji vole bol (mazohisti) kod njega boli samo ubod injekcije pri lokalnoj anesteziji.
brko31Datum: Petak, 23.06.2017, 14:56 | Poruka broj: # 10

Poruka: 12
Status:

Spaljivanje je bezbolno,uradio prije 3 god. .Znali iko koliko košta u BiH??
RahatlookDatum: Srijeda, 28.06.2017, 18:53 | Poruka broj: # 11

Poruka: 12
Status:

Cijena operacije je tu 1000 - 1500 eura ovisno o stručnjaku za vene ( uračunata je kompresivna čarapa, još neke sitnice), a prije toga platiš kolor dopler ( uzmu ti i mjere za čarapu)...i kažu ti kakva je situacija.
Iskren da budem, ja bih se u svakom slučaju odlučio na operaciju kod ovoga dr Dragića u Banja Luci. Njegov je tretman najdjelotvorniji a uz to posjeduje najsuvremeniju lasersku aparaturu.Naravno, ako budeš u finansijskoj situaciji da to sada uradiš. Ako ti vene već sada smetaju, znači da će ti kasnije još više smetati.
parkwaymaDatum: Utorak, 04.07.2017, 13:49 | Poruka broj: # 12

Poruka: 4
Status:

Congratuations!
RahatlookDatum: Petak, 23.08.2019, 12:21 | Poruka broj: # 13

Poruka: 12
Status:

Quote himzo25 ()
Kod dr Dragica ne treba da idu oni loji vole bol (mazohisti) kod njega boli samo ubod injekcije pri lokalnoj anesteziji.


dobra ti je ova jarane točno tako ko NE VOLI BOL nek ide kod dr Dragića haha dodao bih na to ko ne voli niti krvave operacije. ko ih voli pitam vas.
misterija je kako je doktor dobro unaprijedio do tančina da krvi jedva ima a operiše krvne žile. njemački specijalizant koji se vratio.ovi svi naši pobjegoše gore za plaćama.
klfinansijeDatum: Petak, 24.12.2021, 19:28 | Poruka broj: # 14

Poruka: 497
Status:

Moja preporuka isto za dr. Dragića :-)
Poruku uredio klfinansije - Petak, 24.12.2021, 19:28
  • Page 1 of 1
  • 1
Search:
Top 30 Forumasa