A┼żurirane teme   ·    Nove poruke   ·    ─Źlanovi   ·    Pravila foruma   ·    Tra┼żi   ·    RSS
  • Page 1 of 1
  • 1
Forum moderator: smin, borivoje, nolte, Dilber  
Forum »    NARODNA MEDICINA » Prirodni narodni lijekovi » Gorki list, pelin, spas za ┼żenske probleme
Gorki list, pelin, spas za ┼żenske probleme
bindDatum: Petak, 31.01.2014, 14:49 | Poruka broj: # 1

Poruka: 1512
Status:

Pelin je u na┼íem jeziku sinonim za gor─Źinu, a upravo ta gor─Źina u kombinaciji sa mnogim drugim lekovitim svojstvima svrstava pelin me─Ĺu najlekovitije biljke. Pelin je ime dobio po gr─Źkoj boginji Artemidi, jer se verovalo da je ona upravo sa njim olak┼íavala ┼żenama poro─Ĺajne muke, a stari Grci su ga veoma po┼ítovali, toliko da su olimpijskim pobednicima davali da piju vino u koje je bio potopljen pelin. Bio im je simbol zdravlja i vitalnosti. Rimljani su ga stavljali u sandale, jer su verovali da on odr┼żava stopala negovanima. Jo┼í od davnih vremena poznat je kao pomo─ç kod ┼żenskih problema tako da se i danas preporu─Źuje kod bolnih, ali ne i obilnih menstruacija, jer poja─Źava krvarenje. Pored toga ┼íto ubla┼żava bolove pelin poma┼że i kod neredovnih menstruacija i simptoma menopauze....Gorke supstance pelina pospe┼íuju apetit i poma┼żu ljudima, koji pate od gastritisa i manjka ┼żelu─Źane kiseline, ali se ne preporu─Źuje kod ljudi koji imaju ─Źir.....Veoma je efikasan kod trovanja hranom, crevnih parazita, uspe┼íno poma┼że pri regeneraciji jetre.

Interesantno je da pomo─çu ovog gorkog lista mo┼żete va┼íeg ku─çnog ljubimca spasiti od buva tako ┼íto ─çete sve┼ż list pelina zdrobiti me─Ĺu prstima i preliti sa zagrejanim jabukovim sir─çetom. Kad se ohladi, te─Źnost razbla┼żite sa vodom i poprskajte ku─çnog ljubimca.

Ne preporu─Źuje se trudnicama, jer mo┼że da izazove kontrakcije kao ni dojiljama i ljudima koji su skloni unutra┼ínjim krvarenjima.

Za probleme sa neredovnim menstruacijama napravite me┼íavinu od 100 g pelina, 100 g ┼żalfije i 100 g per┼íuna. ─îetiri ka┼íike ove me┼íavine prelijte sa pola litra vode, poklopite i ostavite da stoji pola sata. Pijte ─Źaj sedam dana pre nego ┼íto bi trebalo da dobijete menstruaciju i prestanite kad je dobijete.
Forum »    NARODNA MEDICINA » Prirodni narodni lijekovi » Gorki list, pelin, spas za ┼żenske probleme
  • Page 1 of 1
  • 1
Search:
Top 30 Forumasa