Ažurirane teme   ·    Nove poruke   ·    članovi   ·    Pravila foruma   ·    Traži   ·    RSS
  • Page 1 of 1
  • 1
Forum moderator: smin, borivoje, nolte, Dilber  
Kako da isključite korištenje interneta u romingu
pejaDatum: Petak, 14.03.2014, 22:15 | Poruka broj: # 1

Poruka: 503
Status:

Ukoliko imate Android, iOS, BlackBerry ili noviji Symbian uređaj, i ne želite da koristite internet - obavezno isključite opciju "razmjene internet podataka". Isključen data saobraćaj ne utiče na govorne i SMS usluge, ali onemogućava da slučajnim korišćenjem internet protoka u pozadini napravite ogromne račune.

Korišćenje interneta u inostranstvu nije nimalo naivno, jer se za par minuta, u zavisnosti od toga kako se potrošnja tarifira i koliko ste "sadržaja" preuzeli, veoma lako može napraviti pozamašan račun.

Zato, isključite i sve ekranske vidžete, poput vremenske prognoze, kursne liste, mejl aplikacije, koji su povremeno ili konstantno na vezi sa internetom i primaju i šalju podatke.

Ne koristite telefon za surfovanje webom ili pregledanje interneta putem aplikacija. Takve stvari radite isključivo preko Wi-Fi veze, koja je u mnogim evropskim zemljama rasprostranjena i uglavnom besplatna.

Korišćenje Twittera i Facebooka, recimo, u inostranstvu se naplaćuje po standardnom cjenovniku za ostvaren roming data saobraćaj, koji domaći operateri usklađuju sa zahtevima inostranih operatera.
Android sistem verzije 2.3 i viši

Uradite u meni slijedeće:

1. Otiđite u Podešavanja
2. Otvorite meni Bežična veza i mreže.
3. Isključite opciju Podaci su omogućeni
4. Onemogućite opciju Roming podataka

Internet možete da isključite i preko vidžeta na jednom od osnovnih ekrana i to isključivanjem sledećih opcija:
- Automatska sinhronizacija podataka i
- Podaci.

Android sistem verzije 4.0 i viši

Uradite u meni slijedeće

1. Otiđite u Podešavanja
2. Uđite u meni Upotreba podataka
3. Onemogućite opciju Podaci za mobilne uređaje

Na novom Android ICS OS-u imate mogućnost da postavite limit za korišćenje mobilnih podataka. Sami u grafičkoj tabeli odredite količinu internet saobraćaja koju imate na raspolaganju i potvrdite opciju Ograniči upotrebu podataka. Ova komanda će automatski nakon istrošene zadate internet potrošnje isključiti korišćenje mobilnih podataka na telefonu.

Imajte na umu i to da Android uređaji mjere potrošnju podataka zaokruživanjem na 1 kilobajt, dok operater može to da radi po drugom principu - zaokruživanjem na 10, 100 ili više KB, što će prouzrokovati različitu potrošnju i može izazvati dodatne troškove za iskorišćen internet.

Internet možete da isključite i preko opcija u padajućoj traci sa alatkama i to onemogućavanjem sledećih opcija:
- Mobilni podaci
- Sinhronizacija
orionDatum: Srijeda, 19.03.2014, 10:32 | Poruka broj: # 2

Poruka: 24
Status:

hands Bravo majstore
zacasDatum: Petak, 09.01.2015, 17:06 | Poruka broj: # 3

Poruka: 68
Status:

hvala
  • Page 1 of 1
  • 1
Search:
Top 30 Forumasa